Regionkontorens kontaktinformation

Suomen Yrityskaupat Helsinki

Österviksgatan 22 A
00210 Helsingfors

Mikko Ruosteenoja, KTM Företagsmäklare
Puh 010 2864 011
Gsm 050 3283 250
mikko.ruosteenoja@yrityskaupat.net

Simo Poikola, DI Företagsmäklare
Puh 010 2864 015
Gsm 040 511 2213
simo.poikola@yrityskaupat.net

Kenneth Udd, KTM, AYV Företagsmäklare
Puh 010 2864 017
Gsm 050 5011 014
kenneth.udd@yrityskaupat.net

Taru Tuomainen (o.s. Päivike), KTT Företagsmäklare
Puh 010 2864 020
Gsm 050 511 7469
taru.tuomainen@yrityskaupat.net

Erkki Rämä Företagsmäklare
Puh 010 2864 004
Gsm 040 576 2545
erkki.rama@yrityskaupat.net

Jari Nenonen Företagsmäklare
Puh 010 2864 012
Gsm 040 703 0101
jari.nenonen@yrityskaupat.net

Suomen Yrityskaupat Borgå

Entreprenörsvägen 15 A
06450 Borgå

Kenneth Udd, KTM, AYV Företagsmäklare
Puh 010 2864 017
Gsm 050 5011 014
kenneth.udd@yrityskaupat.net

Suomen Yrityskaupat Lohja

Jussi Jokiniemi Företagsmäklare
Puh 010 2864 023
Gsm +358 504784160
jussi.jokiniemi@yrityskaupat.net

Suomen Yrityskaupat Turku

Kauppiaskatu 9 b a
20100 Turku

Juha-Pekka Asuinmaa, YTM Företagsmäklare
Puh 010 2864 007
Gsm 050 4611 360
jp.asuinmaa@yrityskaupat.net

Tomi Vuorinen, DI Företagsmäklare
Puh 010 2864 021
Gsm 050 4773 595
tomi.vuorinen@yrityskaupat.net

Varsinais-Suomi Salo

Horninkatu 7
24100 Salo

Jussi Jokiniemi Företagsmäklare
Puh 010 2864 023
Gsm +358 504784160
jussi.jokiniemi@yrityskaupat.net

Suomen Yrityskaupat Seinäjoki

Vaasantie 11
60100 Seinäjoki

Sari Koskela Företagsmäklare
Puh 010 2864 027
Gsm 050 4113 557
sari.koskela@yrityskaupat.net

Staffan Blom Företagsmäklare
Puh 010 2864 024
Gsm 041 5950 000
staffan.blom@yrityskaupat.net

Suomen Yrityskaupat Mikkeli

Rokanrinne 7
50150 Mikkeli

Niko Halonen, DI Företagsmäklare
Puh 010 2864 022
Gsm 040 15777 18
niko.halonen@yrityskaupat.net

Suomen Yrityskaupat Egentliga Tavastland

Hämeenlinna

Jussi Jokiniemi Företagsmäklare
Puh 010 2864 023
Gsm +358 504784160
jussi.jokiniemi@yrityskaupat.net

Suomen Yrityskaupat
Mellersta Österbotten

Staffan Blom Företagsmäklare
Puh 010 2864 024
Gsm 041 5950 000
staffan.blom@yrityskaupat.net

Sari Koskela Företagsmäklare
Puh 010 2864 027
Gsm 050 4113 557
sari.koskela@yrityskaupat.net

Aki Keisu Företagsmäklare
Puh 010 2864 019
Gsm 050 576 1995
aki.keisu@yrityskaupat.net

Suomen Yrityskaupat Jyväskylä

Oddscomp Oy
PL 365
40101 JYVÄSKYLÄ

Jan von Bonsdorff, KTM Företagsmäklare
Puh 010 2864 016
Gsm 040 7423 572
jan.vb@yrityskaupat.net

Suomen Yrityskaupat Lappi

Toripuistikko 8 b 8,
96200 Rovaniemi

Juha Hotti Företagsmäklare
Puh 010 2864 009
Gsm 040 3589 901
juha.hotti@yrityskaupat.net

Suomen Yrityskaupat Tampere

Technopolis Yliopistonrinne
Kalevantie 2
33100 Tampere

Aki Eiranto (AYV) Företagsmäklare
Puh 010 2864 026
Gsm 040 3592 244
aki.eiranto@yrityskaupat.net

Mika Valtonen Företagsmäklare
Puh 010 2864 018
Gsm 040 5968 994
mika.valtonen@yrityskaupat.net

Taru Tuomainen (o.s. Päivike), KTT Företagsmäklare
Puh 010 2864 020
Gsm 050 511 7469
taru.tuomainen@yrityskaupat.net

Suomen Yrityskaupat Oulu

Isokatu 21 C 38 B
90100 Oulu

Aki Keisu Företagsmäklare
Puh 010 2864 019
Gsm 050 576 1995
aki.keisu@yrityskaupat.net

Juha Hotti Företagsmäklare
Puh 010 2864 009
Gsm 040 3589 901
juha.hotti@yrityskaupat.net

Suomen Yrityskaupat Lahti

Kauppakatu 6 a
15140 Lahti

Asko Virén, TkL Företagsmäklare
Puh 010 2864 014
Gsm 040 7630 343
asko.viren@yrityskaupat.net

Suomen Yrityskaupat Satakunta

Juha-Pekka Asuinmaa, YTM Företagsmäklare
Puh 010 2864 007
Gsm 050 4611 360
jp.asuinmaa@yrityskaupat.net

Tomi Vuorinen, DI Företagsmäklare
Puh 010 2864 021
Gsm 050 4773 595
tomi.vuorinen@yrityskaupat.net

Mika Valtonen Företagsmäklare
Puh 010 2864 018
Gsm 040 5968 994
mika.valtonen@yrityskaupat.net

Kontaktinformation för kontor utomlands

Suomen Yrityskaupat Tallinna

AHTRI 12 – 208,
10151 Tallinn

Heikki Kägi Företagsmäklare
Puh +372 56 475 005
heikki.kagi@yrityskaupat.net

Pentti Nokelin Företagsmäklare
Gsm +372 50 12 514
pentti.nokelin@yrityskaupat.net

Suomen Yrityskaupat Espanja

Costa del Sol

Kai Hahl Företagsmäklare
Puh +34 6343 700 04
kai.hahl@yrityskaupat.net

Annan service och kontaktinformation

Vårt generationsväxlings- och familjeföretagsserviceteam är specialiserat i ägarbyten och ägandearrangemang inom familjen. Teamet betjänar dig i såväl rådgivning och planering av generationsväxlingar som utförande av dem och skolning i ämnet.

Taru Tuomainen (o.s. Päivike), KTT Företagsmäklare
Puh 010 2864 020
Gsm 050 511 7469
taru.tuomainen@yrityskaupat.net

Kenneth Udd, KTM, AYV Företagsmäklare
Puh 010 2864 017
Gsm 050 5011 014
kenneth.udd@yrityskaupat.net

Asko Virén, TkL Företagsmäklare
Puh 010 2864 014
Gsm 040 7630 343
asko.viren@yrityskaupat.net

Jan von Bonsdorff, KTM Företagsmäklare
Puh 010 2864 016
Gsm 040 7423 572
jan.vb@yrityskaupat.net

Staffan Blom Företagsmäklare
Puh 010 2864 024
Gsm 041 5950 000
staffan.blom@yrityskaupat.net

Kenneth Udd, KTM, AYV Företagsmäklare
Puh 010 2864 017
Gsm 050 5011 014
kenneth.udd@yrityskaupat.net

Ett ombud är en av Suomen Yrityskaupat bemyndigad och skolad person, som i första hand hjälper dig med ägarbyten. Ombudet ger dig instruktioner om hur du bör fortsätta processen i ditt fall och vem du bör vända dig till. Ombudet gör inte företagsaffärer, förmedlar inte företag och gör inte värderingar, utan hens uppgift är att styra dig i rätt riktning. Våra ombud är till yrket oftast bokföringsföretagare, försäkringssäljare, fastighetsförmedlare och företagskonsulter och andra motsvarande. Våra första ombud började vid månadsskiftet mellan mars och april år 2013.
Om du är intresserad av delta i vår ombudsverksamhet, vänligen kontakta vår verkställande direktör Juha Rantanen på 050 5445081 eller juha.rantanen(at)yrityskaupat.net.

Våra ombud i Huvudstadsregionen

eControllers Oy
Markku Muraja
Puh. 040 533 4242
markku.muraja@controllers.fi
www.controllers.fiTilitoimisto YKP Oy
Janita Suomi
Puh. 0400 222 1551
Mäkelänkatu 2 C, 00500 Helsinki

Våra ombud i Egentliga Finland

Tiliaura Oy
Arto Savikangas
Toimitusjohtaja
Puh. 050 560 2700
arto.savikangas@tiliaura.fi
www.tiliaura.fi

Bigge Oy
Birgitta Jaakkola
Puh. 050 354 4290
birgitta.jaakkola@bigge.fi
www.bigge.fi

Tilitoimisto Aarnio Oy
Tatu Virta
Toimitusjohtaja
Puh. 050 594 7144
tatu.virta@aarnio.fi
www.aarnio.fi

Tili-Turunen Oy
Janette Turunen
Puh. 040 078 5532
janette@tiliturunen.fi
http://tiliturunen.fi/

Incoserv Oy
Liikkeenjohdon konsultointi
Harri Mäkinen
Puh. 050 60 115
harri.makinen@incoserv.fi
Koskelantie 3, 21540 PREITILÄ
www.incoserv.fi

Uudenkaupungin Tilitoimisto Oy
Olli Aalto
Toimitusjohtaja
Puh. 044 7131 001
olli.aalto@uudenkaupungintilitoimisto.fi
www.uudenkaupungintilitoimisto.fi

Tili-Koivu Oy
Toni Koivu
Toimitusjohtaja
Puh. 02 279 9500
toni.koivu@tili-koivu.fi
www.tili-koivu.fi

Raision Tilitoimisto Oy
Markku Ketonen
Toimitusjohtaja
Puh. 044 713 8050
markku.ketonen@raisiontilitoimisto.fi
www.raisiontilitoimisto.fi

Annan Tilitoimisto Oy
Anna Nieminen
Puh. 02 848 4411
anna.nieminen@annantilitoimisto.fi
www.annantilitoimisto.fi

TTPL Oy tilitoimisto
Päivi Lähteenmäki
Puh. 02 434 1551
Kaivokatu 4, 21100 Naantali
www.ttpl.fi

Tilitoimisto YKP Oy
Janita Suomi
Puh. 0400 222 1551
Puutarhakatu 12, 20100 Turku
www.ykp.fi

Våra ombud i Satakunda

Kanalikaupungin Asunnot Oy
Nina Suvanto
Puh. 044 970 2456
info@kanalikaupunki.fi
Järvikatu 7, 26200 RAUMA
www.kanalikaupunki.fi

Våra ombud i Södra och Mellersta Österbotten samt Österbotten

Lakiasiaintoimisto Business-Laki LBL Oy
Juha Uusi-Kokkila
Toimitusjohtaja
Puh. 050 066 0591
kokkila@lbl.fi
www.lbl.fi

Kim Leppänen
Kouluttaja/konsultti, HTM, NTM
Puh. 0400 555 000
kim.leppanen@netikka.fi
Pohjanmaa/Etelä-Pohjanmaa

Våra ombud i Norra Österbotten

Pohjolan Tilipalvelut Oy
Tilitoimisto
Matti Ahopelto
Puh. 050 382 6699
matti.ahopelto@pohjolantilipalvelu.fi
Sairaalakatu 2, 94100 KEMI
www.pohjolantilipalvelu.fi

Jukka Kihlman
Kauppaneuvos
Puh. 040 038 5942
jukka.kihlman@yrityskaupat.net

Huvudkontor

Suomen Yrityskaupat Oy

Kauppiaskatu 9 bA,
20100 TURKU

Maria Nylund Ledningsassistent
Puh 010 2864 006
Gsm 050 3079 928
maria.nylund@yrityskaupat.net

Hanna-Kaisa Salonen Marknadschef
Puh 010 2864 008
Gsm 050 3077 381
hk.salonen@yrityskaupat.net

Suomen Vahvimmat - PlatinaAvainlippu
TranSeoSYVLKetju.fiPerustayritys.fiFirmakauppa.fi
Jag vill bli kontaktad

Jag vill bli kontaktad

Välj plats och lämna ditt nummer eller e-postadress och vi kontaktar dig!

Yhteydenottopyyntö SV