Avainlippu

Yhteystiedot

Valtakunnallinen palvelunumero 010 2864 000, info(at)yrityskaupat.net

Puheluhinnat 010-alkuisiin numeroihin matkapuhelimessa 8,35 snt/puh + 16,69 snt/min ja lankapuhelimesta 8,35 snt/puh + 6 snt/min.

Aluekonttorien yhteystiedot

Suomen Yrityskaupat Helsinki

Technopolis Ruoholahti
Energiakuja 3
00180 Helsinki

Pertti Vallila, KTM
Yritysvälittäjä, Helsinki

Puh 010 2864 010
Gsm 040 5677 335
pertti.vallila@yrityskaupat.net


Mikko Ruosteenoja, KTM
Yritysvälittäjä, Helsinki

Puh 010 2864 011
Gsm 050 3283 250
mikko.ruosteenoja@yrityskaupat.net


Simo Poikola, DI
Yritysvälittäjä, Helsinki

Puh 040 511 2213
simo.poikola@yrityskaupat.net


Kenneth Udd, KTM
Yritysvälittäjä, sukupolvenvaihdosasiantuntija, Helsinki

Puh 010 2864 017
Gsm 050 5011 014
kenneth.udd@yrityskaupat.net


Taru Päivike, KTT
Sukupolvenvaihdosasiantuntija

Puh 010 2864 020
Gsm 050 511 7469
taru.paivike@yrityskaupat.net


Suomen Yrityskaupat Turku

Kauppiaskatu 9 b a
20100 Turku

Juha-Pekka Asuinmaa, YTM
Yritysvälittäjä, Turku ja Pori

Puh 010 2864 007
Gsm 050 4611 360
jp.asuinmaa@yrityskaupat.net


Antti Pajatsalo, KTM
Yritysvälittäjä, Turku ja Pori

Puh 010 2864 013
Gsm 050 9114 415
antti.pajatsalo@yrityskaupat.net


Tomi Vuorinen, DI
Yritysvälittäjä, Turku

Puh 010 2864 021
Gsm 050 4773 595
tomi.vuorinen@yrityskaupat.net


Suomen Yrityskaupat Tampere

Technopolis Yliopistonrinne
Kalevantie 2
33100 Tampere

Aki Eiranto
Yritysvälittäjä, Tampere

Puh 010 2864 026
Gsm 040 3592 244
aki.eiranto@yrityskaupat.net


Suomen Yrityskaupat Lahti

Kauppakatu 6 a
15140 Lahti

Asko Virén, TkL
Yritysvälittäjä, sukupolvenvaihdosasiantuntija, Lahti

Puh 010 2864 014
Gsm 040 7630 343
asko.viren@yrityskaupat.net


Suomen Yrityskaupat Jyväskylä

Oddscomp Oy
PL 365
40101 JYVÄSKYLÄ

Jan von Bonsdorff, KTM
Yritysvälittäjä, sukupolvenvaihdosasiantuntija, Jyväskylä

Puh 010 2864 016
Gsm 040 7423 572
jan.vb@yrityskaupat.net


Suomen Yrityskaupat Seinäjoki

Vaasantie 11
60100 Seinäjoki

Sari Koskela
Yritysvälittäjä, Seinäjoki

Puh 010 2864 027
Gsm 050 4113 557
sari.koskela@yrityskaupat.net


Staffan Blom
Yritysvälittäjä, Vaasa

Puh 010 2864 024
Gsm 041 5950 000
staffan.blom@yrityskaupat.net


Suomen Yrityskaupat Oulu

Isokatu 21 C 38 B
90100 Oulu

Aki Keisu
Yritysvälittäjä, Oulu

Puh 010 2864 019
Gsm 050 576 1995
aki.keisu@yrityskaupat.net


Suomen Yrityskaupat Lappi


Rovakatu 17, 3 krs.
96100 Rovaniemi

Juha Hotti
Yritysvälittäjä, Rovaniemi

Gsm 040 3589 901
juha.hotti@yrityskaupat.net


Suomen Yrityskaupat Joensuu


Kauppakatu 17 A 21
80100 Joensuu

Jan von Bonsdorff, KTM
Yritysvälittäjä, sukupolvenvaihdosasiantuntija, Jyväskylä

Puh 010 2864 016
Gsm 040 7423 572
jan.vb@yrityskaupat.net


Ulkomaisten konttorien yhteystiedot

Suomen Yrityskaupat Tallinna

AHTRI 12 – 208,
10151 Tallinn

Heikki Kägi
Yritysvälittäjä, Viro

Puh +372 56 475 005
heikki.kagi@yrityskaupat.net


Pentti Nokelin
Yritysvälittäjä, Viro

Gsm +372 50 12 514
pentti.nokelin@yrityskaupat.net


Suomen Yrityskaupat Espanja

Costa del Sol

Kai Hahl
Yritysvälittäjä, Espanja

Puh +34 6343 700 04
kai.hahl@yrityskaupat.net


Muut palvelut ja yhteystiedot

Sukupolvenvaihdos- ja perheyrityspalvelutiimi on erikoistunut omistajanvaihdoksiin ja omistusjärjestelyihin, jotka tapahtuvat perhepiirissä. Tiimi palvelee niin sukupolvenvaihdoksen neuvonnassa, suunnitellussa, toteutuksessa kuin aiheen koulutuksessakin. 

Taru Päivike, KTT
Sukupolvenvaihdosasiantuntija

Puh 010 2864 020
Gsm 050 511 7469
taru.paivike@yrityskaupat.net


Kenneth Udd, KTM
Yritysvälittäjä, sukupolvenvaihdosasiantuntija, Helsinki

Puh 010 2864 017
Gsm 050 5011 014
kenneth.udd@yrityskaupat.net


Asko Virén, TkL
Yritysvälittäjä, sukupolvenvaihdosasiantuntija, Lahti

Puh 010 2864 014
Gsm 040 7630 343
asko.viren@yrityskaupat.net


Jan von Bonsdorff, KTM
Yritysvälittäjä, sukupolvenvaihdosasiantuntija, Jyväskylä

Puh 010 2864 016
Gsm 040 7423 572
jan.vb@yrityskaupat.net


Staffan Blom
Yritysvälittäjä, Vaasa

Puh 010 2864 024
Gsm 041 5950 000
staffan.blom@yrityskaupat.net


Kenneth Udd, KTM
Yritysvälittäjä, sukupolvenvaihdosasiantuntija, Helsinki

Puh 010 2864 017
Gsm 050 5011 014
kenneth.udd@yrityskaupat.net


Asiamies on Suomen Yrityskauppojen valtuuttama ja kouluttama yrityksen omistajanvaihdoksen ensihoitaja. Häneltä saat ensiapua ja ohjeita siitä, miten sinun tapauksessasi kannattaa edetä ja kenen puoleen kääntyä. Asiamies ei tee yrityskauppaa, välitä yrityksiä tai tee arvonmäärityksiä, vaan hänen tehtävänään on ohjata sinua  oikeaan suuntaan. Asiamiehemme ovat ammatiltaan tavallisesti tilitoimistoyrittäjiä, vakuutusmyyjiä, kiinteistövälittäjiä ja yrityskouluttajia ja muita vastaavia. Ensimmäiset asiamiehet aloittivat toimintansa maalis-huhtikuun vaihteessa 2013.
Jos olet kiinnostunut liittymään mukaan asiamiestoimintaan, ole hyvä ja ota yhteyttä toimitusjohtaja Juha Rantaseen 050 5445081 , juha.rantanen (at)yrityskaupat.net

Asiamiehemme Pääkaupunkiseudulla

eControllers Oy
Markku Muraja
Puh. 040 533 4242
markku.muraja@controllers.fi
www.controllers.fi

Tilitoimisto YKP Oy
Janita Suomi
Puh. 0400 222 1551
Mäkelänkatu 2 C, 00500 Helsinki

Asiamiehemme Varsinais-Suomessa

Tiliaura Oy
Arto Savikangas
Toimitusjohtaja
Puh. 050 560 2700
arto.savikangas@tiliaura.fi
www.tiliaura.fi

Bigge Oy
Birgitta Jaakkola
Puh. 050 354 4290
birgitta.jaakkola@bigge.fi
www.bigge.fi

Tilitoimisto Aarnio Oy
Tatu Virta
Toimitusjohtaja
Puh. 050 594 7144
tatu.virta@aarnio.fi
www.aarnio.fi

Tili-Turunen Oy
Janette Turunen
Puh. 040 078 5532
janette@tiliturunen.fi
http://tiliturunen.fi/

Incoserv Oy
Liikkeenjohdon konsultointi
Harri Mäkinen
Puh. 050 60 115
harri.makinen@incoserv.fi
Koskelantie 3, 21540 PREITILÄ
www.incoserv.fi

Uudenkaupungin Tilitoimisto Oy
Olli Aalto
Toimitusjohtaja
Puh. 044 7131 001
olli.aalto@uudenkaupungintilitoimisto.fi
www.uudenkaupungintilitoimisto.fi

Tili-Koivu Oy
Toni Koivu
Toimitusjohtaja
Puh. 02 279 9500
toni.koivu@tili-koivu.fi
www.tili-koivu.fi

Raision Tilitoimisto Oy
Markku Ketonen
Toimitusjohtaja
Puh. 044 713 8050
markku.ketonen@raisiontilitoimisto.fi
www.raisiontilitoimisto.fi

Annan Tilitoimisto Oy
Anna Nieminen
Puh. 02 848 4411
anna.nieminen@annantilitoimisto.fi
www.annantilitoimisto.fi

TTPL Oy tilitoimisto
Päivi Lähteenmäki
Puh. 02 434 1551
Kaivokatu 4, 21100 Naantali
www.ttpl.fi

Tilitoimisto YKP Oy
Janita Suomi
Puh. 0400 222 1551
Puutarhakatu 12, 20100 Turku
www.ykp.fi

Asiamiehemme Satakunnassa

Kanalikaupungin Asunnot Oy
Nina Suvanto
Puh. 044 970 2456
info@kanalikaupunki.fi
Järvikatu 7, 26200 RAUMA
www.kanalikaupunki.fi

Asiamiehemme Etelä- ja Keskipohjanmaalla sekä Pohjanmaalla

Lakiasiaintoimisto Business-Laki LBL Oy
Juha Uusi-Kokkila
Toimitusjohtaja
Puh. 050 066 0591
kokkila@lbl.fi
www.lbl.fi

Kim Leppänen
Kouluttaja/konsultti, HTM, NTM
Puh. 0400 555 000
kim.leppanen@netikka.fi
Pohjanmaa/Etelä-Pohjanmaa

Asiamiehemme Pohjois-Pohjanmaalla

Pohjolan Tilipalvelut Oy
Tilitoimisto
Matti Ahopelto
Puh. 050 382 6699
matti.ahopelto@pohjolantilipalvelu.fi
Sairaalakatu 2, 94100 KEMI
www.pohjolantilipalvelu.fi

Johto ja hallinto yhteystiedot

Suomen Yrityskaupat Oy

Kauppiaskatu 9 bA,
20100 TURKU

Juha Rantanen
Toimitusjohtaja,VTM

Puh 010 2864 002
Gsm 050 5445 081
juha.rantanen@yrityskaupat.net


Matti Aarnio
Johtaja

Puh 010 2864 003
Gsm 040 5011 740
matti.aarnio@yrityskaupat.net


Maria Nylund
Johdon sihteeri

Puh 010 2864 006
Gsm 050 3079 928
maria.nylund@yrityskaupat.net


Hanna-Kaisa Salonen
Markkinointivastaava

Puh 010 2864 008
Gsm 050 3077 381
hk.salonen@yrityskaupat.net


Suomen Vahvimmat - Platina TranSeo SYVL Ketju.fi Perustayritys.fi Firmakauppa.fi
Suomen Vahvimmat - Platina