Asiamies on Suomen Yrityskauppojen valtuuttama yrityksen omistajanvaihdoksen ensihoitaja. Häneltä saat ensiapua ja ohjeita siitä, miten sinun tapauksessasi kannattaa edetä ja kenen puoleen kääntyä. Asiamies ei tee yrityskauppaa, välitä yrityksiä tai tee arvonmäärityksiä, vaan hänen tehtävänään on ohjata sinua oikeaan suuntaan ennen tai jälkeen omistajanvaihdoksen.

Noin 40 Asiamiestämme ovat ammatiltaan usein yrityskonsultteja, johtamisen, taloushallinnan, markkinoinnin tai myynnin asiantuntijoita, tilitoimistoyrittäjiä ja yrityskouluttajia ja muita vastaavia. Lähes kaikki asiamiehemme ovat ELY valtuuttamia KehPa -konsultteja. Näin ollen heidän palveluiden käyttö on erittäin edullista, koska valtio maksaa palkkiosta suuriman osan. Alustava neuvota on Suomen Yrityskaupat ketjussa aina maksutonta, joten älä epäröi kysyä neuvoja.

Asiamiehen ammattitaitoa kannattaa hyödyntää, kun yrityskauppaa vasta harkitaan. On hyvin tavallista, että ennen omistajanvaihdosta yritykselle kannattaa tehdä erilaisia valmisteluttomia. Pienistäkin muutoksista voi seurata suuria hyötyjä.

Asiamies on apunasi silloinkin, kun haluat tehdä yrityksestäsi nykyistä kannattavamman tai nopeammin kasvavan tai haet rahoitusta. Monet yritystoiminnan hallintaan liittyvät murheet saadaan asiamiehen avulla ratkottua. Asiamiehen apu on paikalla myös, kun ostetun yrityksen haltuunotto on käsillä tai haluat saada vauhtia bisneksen rattaisiin kaupan jälkeen. Yritysvälittäjä on apunasi tuossa välissä, silloin kun varsinaista kauppaa tehdään.

Yritysvälittäjämme osaavat ohjata sinut kulloinkin sopivimman Asiamiehen juttusille. Jos olet kiinnostunut itse liittymään mukaan asiamiestoimintaan, ole hyvä ja ota yhteyttä toimitusjohtaja Juha Rantaseen 050 5445081, juha.rantanen(at)yrityskaupat.net

Asiamiehemme
Pääkaupunkiseudulla
Tilitoimisto YKP Oy
Janita Suomi
Puh. 0400 222 1551
Mäkelänkatu 2 C, 00500 Helsinki
Catana Advisors Oy
Janne Kantero
Puh. 050 547 4874
janne.kantero@lakfin.com
Genfor Oy
Pasi Kenola
Puh. 044 213 6018
pasi.kenola@lakfin.com
Coachingman Oy
Marika Ingman
Puh. 050 635 47
marika.ingman@coachingman.fi
www.coachingman.fi
Trust Partners Oy
Otto Laine
Puh. 0400 422 857
otto.laine@trustpartners.fi
www.trustpartners.fi
Innovation Manager
Jerri Laine
Puh. 050 585 1858
jerri.laine@innovation-manager.com
www.innovation-manager.com
Managementum Ltd
Tapani Taskinen
Puh. 050 544 8444
tapani.taskinen@managementum.com
www.managementum.com
Kivalteri Consulting
Harri Koskinen
Puh. 040 570 0179
harri.koskinen@lakfin.com
www.kivaltericonsulting.fi
UltraLeanBusiness Oy Ltd
Antti Leijala
Puh. 0400 398 985
antti.leijala@pktehokasyritys.fi
www.lisäämyyntiä.com
Merle Consulting Oy
Totti Salko
Puh. 0400 708 472
totti@merle.fi
www.merle.fi
Pirkanmaalla
Marketing Flow
Minttu Lampinen
Puh. 040 585 7782
minttu.lampinen@marketingflow.fi
www.marketingflow.fi
AnniTech Oy
Matti Tuominen
Puh. 045 633 9350
matti.tuominen@annitech.fi
www.annitech.fi
Hegemonia Oy
Ilkka Sillanpää
Puh. 040 7777 167
ilkka.sillanpaa@hegemonia.fi
www.hegemonia.fi
Suomen Työyhteisöterapeutit Oy
Jari Hellstén
Puh. 040 671 9581
jari@styt.fi
www.suomentyoyhteisoterapeutit.fi
Kanta- ja Päijät-Hämeessä
Kari Lehtinen
Liikkeenjohdon konsultti
Puh. 045 672 9111
kl@dlc.fi
Spiralia Oy
Juha Määttä
Puh. 050 552 5999
juha.maatta@spiralia.fi
www.spiralia.fi
Kino’s Oy
Seppo Laine
Puh. 050 573 4417
seppo.laine@kolumbus.fi
Tulosto Oy
Timo Jylhä
Puh. 0400 801 506
timo.jylha@tulosto.fi
www.tulosto.fi
Varsinais-Suomessa
Tiliaura Oy
Arto Savikangas
Toimitusjohtaja
Puh. 050 560 2700
arto.savikangas@tiliaura.fi
www.tiliaura.fi
Bigge Oy
Birgitta Jaakkola
Puh. 050 354 4290
birgitta.jaakkola@bigge.fi
www.bigge.fi
Tilitoimisto Aarnio Oy
Tatu Virta
Toimitusjohtaja
Puh. 050 594 7144
tatu.virta@aarnio.fi
www.aarnio.fi
Tili-Turunen Oy
Janette Turunen
Puh. 040 078 5532
janette@tiliturunen.fi
http://tiliturunen.fi/
Incoserv Oy
Liikkeenjohdon konsultointi
Harri Mäkinen
Puh. 050 60 115
harri.makinen@incoserv.fi
Koskelantie 3, 21540 PREITILÄ
www.incoserv.fi
Uudenkaupungin Tilitoimisto Oy
Olli Aalto
Toimitusjohtaja
Puh. 044 7131 001
olli.aalto@uudenkaupungintilitoimisto.fi
www.uudenkaupungintilitoimisto.fi
Tili-Koivu Oy
Toni Koivu
Toimitusjohtaja
Puh. 02 279 9500
toni.koivu@tili-koivu.fi
www.tili-koivu.fi
Annan Tilitoimisto Oy
Anna Nieminen
Puh. 02 848 4411
anna.nieminen@annantilitoimisto.fi
www.annantilitoimisto.fi
TTPL Oy tilitoimisto
Päivi Lähteenmäki
Puh. 02 434 1551
Kaivokatu 4, 21100 Naantali
www.ttpl.fi
Tilitoimisto YKP Oy
Janita Suomi
Puh. 0400 222 1551
Puutarhakatu 12, 20100 Turku
www.ykp.fi
Soneon Oy
Jorma Sonninen
050 405 5207
jorma.sonninen@soneon.fi
www.soneon.fi
Pohjois-Savossa
Uniconsult Oy Ab
Krister Björkqvist
Puh. 040 724 8441
krister.bjorkqvist@lakfin.com
Etelä- ja Keskipohjanmaalla sekä Pohjanmaalla
Lakiasiaintoimisto Business-Laki LBL Oy
Juha Uusi-Kokkila
Toimitusjohtaja
Puh. 050 066 0591
kokkila@lbl.fi
www.lbl.fi
Novice Oy
Antti Savola
Puh. 041 462 6892
antti.savola@novice.fi
www.novice.fi
Lapissa ja Pohjois-Pohjanmaalla
Jukka Kihlman
Kauppaneuvos
Puh. 040 038 5942
jukka.kihlman@yrityskaupat.net
Suomen Vahvimmat - PlatinaAvainlippu
TranSeoSYVLKetju.fiPerustayritys.fiFirmakauppa.fi
Jätä yhteydenottopyyntö

Jätä yhteydenottopyyntö

Valitse sijainti ja jätä numerosi tai sähköpostiosoitteesi, niin otamme yhteyttä!

Yhteydenottopyyntö